Ukryte w lesie uprawy konopi indyjskich zlikwidowane - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Ukryte w lesie uprawy konopi indyjskich zlikwidowane

Data publikacji 18.08.2017

Kluczborscy kryminalni zatrzymali 46-latka podejrzanego o nielegalną uprawę konopi indyjskich. Mężczyzna rośliny miał uprawiać w różnych miejscach rozsianych po terenie powiatu. Łącznie z 3 zlikwidowanych plantacji policjanci zabezpieczyli 27 krzewów. Najwyższe z roślin miały do 1,5 metrów wysokości. Zatrzymany usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Grozi mu teraz do 3 lat więzienia.

Kluczborscy kryminalni zajmujący się przestępczością narkotykową podejrzewali, że na terenie powiatu, w trudno dostępnych terenach leśnych, mogą znajdować się nielegalne uprawy konopi indyjskich.

Policjanci namierzyli takie hodowle i zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o to przestępstwo. Okazał się nim 46-letni mieszkaniec powiatu kluczborskiego. Funkcjonariusze zlikwidowali 3 nielegalne plantacje ulokowane w sąsiedztwie rzeki „Bogacica” – na granicy powiatów kluczborskiego oraz namysłowskiego. Łącznie kryminalni do tej sprawy zabezpieczyli 27 krzewów konopi. Niektóre z roślin miały do 1,5 metra wysokości.

46-latek usłyszał już zarzut nielegalnej uprawy konopi indyjskich, do którego się przyznał. Grozi mu teraz do 3 lat więzienia.

  • Ukryte w lesie uprawy konopi indyjskich zlikwidowane #1
  • Ukryte w lesie uprawy konopi indyjskich zlikwidowane #2
  • Ukryte w lesie uprawy konopi indyjskich zlikwidowane #3
  • Ukryte w lesie uprawy konopi indyjskich zlikwidowane #4
  • Ukryte w lesie uprawy konopi indyjskich zlikwidowane #5
  • Ukryte w lesie uprawy konopi indyjskich zlikwidowane #6
Praca w Policji