Patrole rowerowe już gotowe - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Patrole rowerowe już gotowe

Data publikacji 13.04.2017

Nie tylko patrole piesze czy służba z wykorzystaniem radiowozów, ale również policjanci na rowerach dbać będą o nasze bezpieczeństwo. Taka forma pełnienia służby sprawdza się na Opolszczyźnie już od dziesięciu lat. Funkcjonariusze 1 maja rozpoczną nowy sezon rowerowy.

Drużyna rowerowa już szkoliła się na nadchodzący sezon w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu. Funkcjonariusze Wydziału Prewencji KWP w Opolu zapoznali patrolowców z miejscami wskazanymi na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Do zadań drużyny będzie należało reagowanie m.in. na takie zgłoszenia. W szkoleniu grupy uczestniczył także pracownik Państwowej Straży Rybackiej, który zapoznał policjantów z ustawą o rybactwie śródlądowym. Mundurowi podczas patroli kontrolować będą okolice akwenów i łowisk wędkarskich.

Głównym zadaniem policyjnej grupy rowerowej jest kontrola miejsc, gdzie radiowóz nie może wjechać, a patrol pieszy dotrze nieco później. Najczęściej policjantów będzie można spotkać na obszarach rekreacyjnych i turystycznych w parkach, na szlakach pieszych i rowerowych.

W skład sezonowego zespołu rowerowego wchodzi sześciu funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu. Patrole głównie będą wykorzystywane na terenie powiatu Opolskiego oraz Nyskiego, jak również - w zależności od zaistniałej sytuacji, będą kierowane na teren innych jednostek naszego regionu.

W województwie opolskim "drużyna rowerowa" powstała w 2007 roku. Została utworzona po to, by dbać o bezpieczeństwo i porządek publiczny, zapobiegać przestępstwom i wykroczeniom, ścigać ich sprawców oraz objąć szczególnym nadzorem tereny rekreacyjne, parki oraz osiedla mieszkaniowe. W tym roku będzie służbę pełnić od 1 maja do 30 września.

  • zdjęcie ze szkolenia
Praca w Policji