Sezon motocyklowy rozpoczęty - apel do motocyklistów - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sezon motocyklowy rozpoczęty - apel do motocyklistów

Data publikacji 23.03.2017

Policjanci ruchu drogowego spotkali się z młodzieżą podczas dnia otwartego w Zespole Szkół Mechanicznych w Opolu. Początek wiosny to dobry moment do rozpoczęcia sezonu motocyklowego. Funkcjonariusze przy tej okazji, szczegółowo omówili zasady bezpiecznego podróżowania motocyklem. Zwolennicy podróży na dwóch kółkach muszą pamiętać, że korzystanie z jednośladu oprócz przyjemności, wymaga od kierowcy zwiększonej uwagi, wyobraźni oraz ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu.

Rozpoczęcie sezonu motocyklowego odbyło się w Zespole Szkół Mechanicznych w Opolu. To już X edycja imprezy promującej bezpieczeństwo jednośladów w ruchu drogowym. Na dzień otwarty do szkoły zaproszeni zostali policjanci ruchu drogowego, sekretarz Opolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz dyrektor i egzaminatorzy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu.

Zgromadzona młodzież wysłuchała wykładu na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podinsp. Maciej Milewski – policjant ruchu drogowego omówił najczęstsze błędy popełniane przez motocyklistów i motorowerzystów. Ponadto przedstawił kilka rad, które mogą pomóc w bezpiecznym podróżowaniu.

Podczas trwania spotkania na dziedzińcu szkoły wystawione były motorowery i motocykle, które wprawiały w zachwyt wszystkich biorących udział w imprezie. Nie zabrakło tam również motocykla używanego na co dzień przez policjantów z Opola. Wraz z rozpoczęciem sezonu motocyklowego, prócz przygotowania do jazdy swojego jednośladu trzeba również przypomnieć sobie zasady bezpiecznego poruszania się tym pojazdem.

Pamiętajmy !

To kierowca powinien panować nad pojazdem – nigdy odwrotnie,

Nie popisuj się ryzykowną jazdą przed kolegami – to może kosztować życie albo zdrowie ciebie lub inną osobę!

Wykonuj bezpieczne manewry,

Zawsze wyraźnie sygnalizuj wykonywanie manewrów,

Pamiętaj, aby być widocznym na drodze, włącz światła,

Niespodziewane zbaczanie z toru jazdy, grozi najechaniem przez inny pojazd,

Jeśli czujesz gniew, frustrację lub agresję – nie siadaj za kierownicą! Motocyklisto opanuj nerwy, bo każdy Twój błąd może zakończyć się tragicznie,

Od momentu, gdy wsiadasz na motocykl, koncentruj się wyłącznie na bezpiecznej jeździe,

Jazda pod wpływem alkoholu i narkotyków może być przyczyną śmierci!

Kask ochronny, ochraniacze, odpowiednie buty i rękawice – zwiększą twoje bezpieczeństwo, a kamizela odblaskowa poprawia widoczność.

  • rozpoczęcie sezonu motocyklowego
  • rozpoczęcie sezonu motocyklowego
  • rozpoczęcie sezonu motocyklowego
  • rozpoczęcie sezonu motocyklowego
  • rozpoczęcie sezonu motocyklowego
  • rozpoczęcie sezonu motocyklowego
Praca w Policji