Nietrzeźwy swoją podróż zakończył na płocie - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Nietrzeźwy swoją podróż zakończył na płocie

Data publikacji 31.03.2020

Do 2 lat więzienia grozi 24-latkowi, który wjechał samochodem w ogrodzenie jednej z posesji. Badanie alkomatem pokazało u niego ponad promil alkoholu. Dodatkowo nie posiadał on nigdy uprawnień do kierowania. Mężczyzna tego dnia jechał aż z Pomorza. W domu za zniszczonym płotem mieszka funkcjonariusz służby więziennej, który zatrzymał do przyjazdy policji nieodpowiedzialnego kierowcę.

Do zdarzenia doszło 27 marca br. w na terenie powiatu kluczborskiego. 24-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego jadąc bmw, najprawdopodobniej w wyniku nadmiernej prędkości, stracił panowanie nad samochodem i wjechał w ogrodzenie posesji.

Właściciel domu słysząc hamowanie i uderzenie wybiegł na drogę. Widząc co się stało pośpieszył aby pomóc kierowcy. Młody mężczyzna w samochodzie był przytomny, lecz się nie ruszał w związku z czym świadek przystąpił do udzielania mu pomocy przedmedycznej. Jak się okazało kierowca bmw wjechał w posesję funkcjonariusza służby więziennej.

Funkcjonariusz w trakcie kiedy pomagał 24-latkowi wyczuł od niego alkohol. Właściciel posesji wyciągnął kluczyki ze stacyjki, zabezpieczył miejsce zdarzenia po czym powiadomił policje. Do czasu przyjazdu patrolu pozostał ze sprawcą monitorując jego stan jego zdrowia oraz uniemożliwiając mu ewentualną ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Policjanci którzy przybyli na miejsce zdarzenia, przebadali młodego kierowcę na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie alcosensorem potwierdziło podejrzenie zgłaszającego, 24-latek „wydmuchał” ponad promil. Dodatkowo jak ustalili policjanci, mieszkaniec pomorza nie posiadał prawa jazdy, bo go nigdy nie wyrobił.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości 24-latek odpowie teraz przed sądem, ponadto nie uniknie on też kary za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz prowadzenia pojazdu nie mając do tego uprawnień . Zgodnie z kodeksem karnym kierowcy grozi do 2 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

  • samochód stojący przodem przy uszkodzonym ogrodzeniu
  • samochód stojący przodem przy uszkodzonym ogrodzeniu
Praca w Policji