"Przedszkolak Ratuje" - kolejne spotkanie - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

"Przedszkolak Ratuje" - kolejne spotkanie

Data publikacji 18.10.2019

To już III edycja tego przedsięwzięcia. Jego głównym celem jest nauczanie najmłodszych udzielania pierwszej pomocy i rozpowszechniania wiedzy o bezpieczeństwie. Tym razem maluchy z gminy nysa poznały numery alarmowe i wiedzą już jak wezwać pomoc. Sztuka ratowania ludzkiego życia nie jest wcale prosta, dlatego warto ją przekazywać już najmłodszym. Patronat nad projektem objął Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta.

Akcja "Przedszkolak ratuje" organizowana przez Komendę Powiatową Policji w Nysie, z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Nysie, Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Opolu Filia w Nysie, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Nysie, zagościła już na dobre w nyskim powiecie. Tym razem w ramach projektu nyscy policjanci i strażacy odwiedzili przedszkolaków w Niwnicy. Na spotkaniu obecny również był patron całej akcji Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła. Marszałek podczas spotkania z przedszkolakami czynnie uczestniczył w zajęciach oraz przekazał dla organiztorów akcji baner akcji "Przedszkolak Ratuje", który będzie prezentowany podczas kolejnych spotkań z przedszkolakami. W spotkaniu z przedszkolakami uczestniczył również Poseł na Sejm RP – Rajmund Miller.

Celem całej akcji jest nauczanie dzieci w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy, upowszechnianie wiedzy o szeroko rozumianym bezpieczeństwie oraz kształtowanie właściwych postaw wobec zagrożeń życia i zdrowia. O bezpieczeństwie na drodze, w domu i w miejscach zabaw, opowiedziała funkcjonariuszka Zespołu ds. Nieletnich st. sierż. Joanna Hałajewska. Policjantka wskazała  również niebezpieczeństwa jakie czyhają na najmłodszych każdego dnia i utrwaliła znajomość numerów alarmowych. Strażacy pokazali dzieciom jak zachowywać się w przypadku omdlenia, wtedy gdy nie ma w pobliżu osoby dorosłej. Dzieci z dużym zainteresowaniem obserwowały czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomach, a następnie pod okiem służb ćwiczyły wdechy i uciskania. Całe spotkanie było doskonałą lekcją – połączenia zabawy z przekazywaniem istotnej wiedzy, przynoszącej nieoceniony efekt w postaci ratowania życia.

 

Praca w Policji