Napadł na taksówkarza, usłyszał zarzuty - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Napadł na taksówkarza, usłyszał zarzuty

Data publikacji 10.09.2019

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Opolu zatrzymali 26-letniego mieszkańca powiatu brzeskiego. Mężczyzna podejrzany jest o rozbój na taksówkarzu. Miał on po zakończonym kursie ogłuszyć kierowcę i zabrać mu telefon komórkowy. Po wszystkim uciekł z samochodu. Dzięki pracy opolskich śledczych, mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Teraz grozi mu do 12 lat więzienia.

10 sierpnia, nad ranem dyżurny komendy miejskiej w Opolu otrzymał zgłoszenie o ataku na taksówkarza w jednej spod opolskich miejscowości. Na miejscu policjanci ustalili, że około 5:00 rano, nieznany mężczyzna po zakończonym kursie zaatakował taksówkarza w jego samochodzie. Napastnik miał ogłuszyć mężczyznę, a następnie zabrać mu telefon komórkowy i uciec z auta. Kiedy taksówkarz doszedł do siebie, o wszystkim powiadomił policjantów. Na całe szczęście, odniósł on niewielke obrażenia.

Pracujący przy tej sprawie kryminalni na miejscu zabezpieczyli ślady, następnie ustalili i przesłuchali świadków oraz zabezpieczyli monitoring. Dzięki zebranym materiałom oraz ich pracy operacyjnej, 5 września, z samego rana zatrzymali pod Opolem 26 – letniego mieszkańca powiatu brzeskiego. Mężczyzna był zaskoczony i nie stawiał oporu. Został przewieziony do jednostki Policji.

Podejrzany przyznał się do stawianych mu zarzutów. Za rozbój grozi mu kara do 12 lat więzienia.

  • zatrzymany w trakcie przesłuchania
  • policjanci prowadzą zatrzymanego mężczyznę
  • zatrzymany z policjantem czekają przed pomieszczeniami dla osób zatrzymanych
Praca w Policji