33-latka z promilami zatrzymana dzięki telefonicznemu zgłoszeniu - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

33-latka z promilami zatrzymana dzięki telefonicznemu zgłoszeniu

Data publikacji 10.12.2018

Nietrzeźwa kierująca została zatrzymana przez prudnickich policjantów po telefonicznym zgłoszeniu. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie wykazało ponad promil alkoholu w organizmie zatrzymanej do kontroli 33-latki. Za taki czyn grozi jej teraz do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdu oraz wysoka kara grzywny.

Do zdarzenia doszło w piątek (7 grudnia), przed godziną 23:00. Dyżurny prudnickiej komendy otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy, który miał jechać osobowym daewoo drogą krajową nr 40 w kierunku Prudnika. Oficer dyżurny natychmiast informację przekazał podległym patrolom.

Już chwile po zgłoszeniu, policjanci zauważyli i zatrzymali auto do kontroli drogowej. Za kierownicą pojazdu siedziała 33-letnia kobieta. Wynik przeprowadzonego badania wykazał, że mieszkanka powiatu prudnickiego miała ponad promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze już zatrzymali jej prawo jazdy.

Teraz 33-latka odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Za taki czyn grozi jej nawet do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz minimalnie 5000 zł grzywny.

Praca w Policji