Podsumowanie akcji " Trzeźwy poranek" w Otmuchowie - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Podsumowanie akcji " Trzeźwy poranek" w Otmuchowie

Data publikacji 09.07.2018

Badanie stanu trzeźwości, kontrola dokumentów i stanu technicznego pojazdów - to działania nyskich policjantów na drogach gminy Otmuchów. Łącznie w ramach akcji "Trzeźwy poranek" funkcjonariusze skontrolowali ponad 500 kierowców. 2 kierujących zdecydowało się na jazdę po użyciu alkoholu.

Dzisiaj tj. 9 lipca od wczesnych godzin rannych na drogach gminy Otmuchów trwała policyjna akcja „Trzeźwy poranek”. Działania policjantów były ukierunkowane na skontrolowanie jak największej liczby kierujących, a tym samym wyeliminowanie z ruchu tych, którzy wsiedli za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu lub bez uprawnień. Akcja ta ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych właśnie przez kierujących pod wpływem alkoholu.

Podczas akcji policjanci nyskiej drogówki sprawdzili stan trzeźwości ponad 500 kierowców. Z tej liczby 2 osoby zdecydowało się na jazdę po użyciu alkoholu. Obaj kierujący zostali zatrzymani do kontroli i jak pokazało badanie mieli oni blisko po pół promila alkoholu w organizmie. 48- letniemu kierującemu osobowym volkswagenem oraz 65- letniemu kierującemu peugeotem zatrzymano prawo jazdy. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Przypomnijmy.

Stan po użyciu alkoholu zachodzi, gdy zawartość alkoholu w organizmie wynosi lub prowadzi do stężenia we krwi od 0,2‰ do 0,5‰ alkoholu albo obecności w wydychanym powietrzu od 0,1 mg do 0,25 mg alkoholu w 1 dm3. Stan, w którym zawartość alkoholu we krwi wynosi powyżej 0,5 ‰ albo 0,25 mg na dm3 wydychanego powietrza -jest określany zgodni z art. 115 §16 k.k. stanem nietrzeźwości.

  • Podsumowanie akcji " Trzeźwy poranek" w Otmuchowie
  • Podsumowanie akcji " Trzeźwy poranek" w Otmuchowie
  • Podsumowanie akcji " Trzeźwy poranek" w Otmuchowie
  • Podsumowanie akcji " Trzeźwy poranek" w Otmuchowie