Aktualności

„Trzeźwy poranek” i nietrzeźwi kierujący

Data publikacji 03.10.2022

Dziś od rana, policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki prowadzili działania pn. „Trzeźwy poranek”. Rezultat – ponad 160 przebadanych i 1 nietrzeźwy kierujący. Kierowca renault miał niemal promil alkoholu w swoim organizmie. Z kolei wczoraj wieczorem mundurowi zatrzymali kierowcę seata, który miał blisko 3 promile. Podejrzenia wzbudził tym, że zawrócił na widok radiowozu.

3 października kędzierzyńsko-kozielscy policjanci przeprowadzili działania pn. „Trzeźwy poranek”. W ciągu czterech godzin przebadali ponad 160 kierujących. Niestety okazało się, że jeden z nich wsiadł za kierownicę samochodu będąc pod wpływem alkoholu. 28-letni kierowca renault został zatrzymany do kontroli po godzinie 5.00 w Reńskiej Wsi. Badanie wykazało, że mężczyzna miał niemal promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Z kolei w niedzielę przed godziną 23.00 na ul. Wojska Polskiego uwagę funkcjonariuszy ruchu drogowego zwrócił osobowy seat. Kierowca tego pojazdu zatrzymał się i zawrócił, gdy tylko zobaczył radiowóz. To wzbudziło podejrzenia policjantów. Pojechali więc za seatem i zatrzymali kierującego do kontroli. 28-letni mężczyzna siedzący za kierownicą został przebadany pod kątem trzeźwości. Wynik badania potwierdził podejrzenia mundurowych. Mężczyzna miał w swoim organizmie blisko 3 promile alkoholu.  

Policjanci zatrzymali prawa jazdy obu kierującym. 28-latkowie odpowiedzą teraz przed sądem za swoje zachowanie. Grozi im kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do lat 2.

Po raz kolejny apelujemy, aby nie wsiadać za kierownicę jakiegokolwiek pojazdu po uprzednim spożyciu alkoholu. Nietrzeźwi kierujący stanowią poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla pozostałych uczestników ruchu.

Powrót na górę strony