Aktualności

Brzeska grupa „Speed” zatrzymała piratów drogowych

Data publikacji 04.06.2020

Do 2 lat więzienia grozi 35-letniemu mieszkańcowi Brzegu. Mężczyzna w organizmie miał ponad 3,5 promila alkoholu i w takim stanie kierował busem. Natomiast 24-letni mieszkaniec powiatu opolskiego stracił prawo jazdy na 3 miesiące. W terenie zabudowanym jechał 106 km/h. Obaj wpadli podczas działań brzeskiej grupy „Speed”.

Policjanci z brzeskiej grupy „Speed”  dbają o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu. Reagują tam gdzie przepisy są łamane i wyciągają konsekwencje od tych kierowców,  którzy z prawem się nie liczą. Do dwóch takich sytuacji, podczas których kierowcy rażąco naruszyli przepisy doszło kilka dni temu.

Wówczas oficer dyżurny skierował funkcjonariuszy na drogę wylotową z miasta. Tam, według zgłoszenia busem miał się poruszać nietrzeźwy kierowca. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane miejsce i zatrzymali do kontroli peugeota.  Za jego kierownicą siedział 35-letni mężczyzna. Wyczuwalna była od niego silna woń alkoholu, a jego mowa była niewyraźna. Alkomat pokazał, że brzeżanin w organizmie miał ponad 3,5 promila alkoholu. Dodatkowo nigdy nie posiadał on uprawnień do kierowania.

Tego samego dnia policjanci z grupy „Speed” weryfikowali zgłoszenia naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Według jednego z nich w Szydłowicach kierowcy nie stosują się do obowiązującej „pięćdziesiątki”. Tam, funkcjonariusze nagrali wideorejestratorem jak 24-letni kierowca audi w terenie zabudowanym jechał 106 km/h. Dozwoloną prędkość przekroczył o 56 km/h. Policjanci sporządzili wniosek do sądu o ukaranie mężczyzny. Stracił on również uprawnienia na najbliższe 3 miesiące.

Niestety wciąż  zdarzają się kierowcy, którzy nie liczą się z prawem ani z bezpieczeństwem na drodze. Dlatego apelujemy do wszystkich o rozsądek i wyobraźnię. Zbyt duża prędkość jest jedną z przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Podobnie sprawa się ma z nietrzeźwymi kierowcami. Nigdy nie wsiadajmy w taki stanie „za kółko”, a kiedy mamy podejrzenie, że inny kierowca może być pod wpływem alkoholu natychmiast zareagujmy i zadzwońmy pod numer alarmowy 112.

Powrót na górę strony