WARSZTATY SZKOLENIOWE W WIESZCZYNIE - CZĘŚĆ DRUGA - Psi Patrol - Policja Opolska

Psi Patrol

WARSZTATY SZKOLENIOWE W WIESZCZYNIE - CZĘŚĆ DRUGA

Data publikacji 08.05.2018

W dniach 16 – 20 kwietnia 2018 r. na terenie powiatu Prudnickiego odbyła się druga edycja warsztatów szkoleniowych w ramach mikroprojektu pn. „Psi Patrol dla bezpieczeństwa na pograniczu – rozwój współpracy przewodników psów z Polski i Czech”.

Podczas warsztatów rozwijano wiedzę i umiejętności nabyte w poprzednich wspólnych szkoleniach z przewodnikami psów z Republiki Czech.  Doskonalono wykorzystanie psów w zakresie poszukiwania osób w terenie, tropienia śladów ludzkich oraz ćwiczeń obrończych w zakresie obezwładnienia przez psy niebezpiecznych przestępców. W zajęciach wykorzystano zakupiony w ramach projektu sprzęt tj. obroże GPS wraz z lokalizatorami i komputerem a także sprzęt tresurowy. W szkoleniu czynny udział brał pies kategorii tropiącej zakupiony również w ramach powyższego projektu.

Do udziału w warsztatach zostali zaproszeni również zewnętrzni eksperci – Międzynarodowy Sędzia Prób Pracy / Licencjonowany pozorant Jacek Lewkowicz, który prowadził zajęcia z zakresu ćwiczeń obrończych. Drugim zaproszonym gościem był lekarz weterynarii Paweł Hasse z KWP w Bydgoszczy, który wygłosił prelekcje o tematyce postępowania w przypadkach wystąpienia nagłych urazów jamy brzusznej u psów oraz omówił profilaktykę szczepionkową i lekową przeciw najczęściej występującym schorzeniom u psów.

Praca w Policji