Nasi seniorzy przekraczają granice - jesteśmy tam z nimi - Bezpieczne szlaki - Policja Opolska

Bezpieczne szlaki

Nasi seniorzy przekraczają granice - jesteśmy tam z nimi

Spotkania z seniorami odbyły się w ramach polsko-czeskiego projektu. Ich głównym celem było zwiększenie świadomości osób starszych na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas spotkań przybliżono między innymi różnice w prawie obowiązującym na terenie Polski i Czech. Przedsięwzięcie zrealizowano w ramach projektu pn. „Bezpieczne szlaki pogranicza polsko-czeskiego” - "Po chodniku i silnici bezpecne pres hranici".

Prudniccy policjanci spotkali się z członkami Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego oraz mieszkańcami Szybowic, z którymi rozmawiali na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Spotkania z seniorami odbyły się w ramach polsko-czeskiego projektu. Ich głównym celem było zwiększenie świadomości osób starszych na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Funkcjonariusze w trakcie spotkań przypominali seniorom jak zgodnie z obowiązującymi przepisami prawidłowo poruszać się po drodze, jak i kiedy stosować elementy odblaskowe, oraz jak bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym jako pieszy, kierowca i rowerzysta. Ponadto omówiono najważniejsze różnice w prawie obowiązującym na terenie Polski i Czech dotyczące pieszych i rowerzystów.

Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał elementy odblaskowe, smycze oraz materiały profilaktyczne z najważniejszymi przepisami ruchu drogowego dla pieszych i rowerzystów. Przedsięwzięcie zrealizowano w ramach projektu pn. „Bezpieczne szlaki pogranicza polsko-czeskiego” - "Po chodniku i silnici bezecne pres hranici".

  • Senior bezpieczny na drodze
  • Senior bezpieczny na drodze
  • Senior bezpieczny na drodze
  • Senior bezpieczny na drodze
  • Senior bezpieczny na drodze
  • Senior bezpieczny na drodze
Praca w Policji