Poprawa skuteczności działań w poszukiwaniu osób zaginionych na pograniczu polsko-czeskim

Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej

W dniu 18.02.2020 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu w ramach realizacji projektu pn. „Poprawa skuteczności działań w poszukiwaniu osób zaginionych na pograniczu polsko-czeskim”-"Zlepšení efektivity činností při pátrání po pohřešovaných osobách v polsko-českém příhraničí" odbył się kurs pierwszej pomocy przedmedycznej dla 32 funkcjonariuszy.

Zajęcia przeprowadzone zostały przez ratowników medycznych zespołu medycznego Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu. W trakcie szkolenia policjanci zapoznali się między innymi z procedurami udzielania pierwszej pomocy, podstawowymi zabiegami resuscytacyjnymi, pierwszą pomocą w urazach i innych stanach nagłych. Zajęcia prowadzone były z wykorzystaniem manekina ratowniczego do celów szkoleniowych zakupionego  w ramach projektu pn. „Bezpieczne szlaki pogranicza polsko-czeskiego”.  

Umiejętności zdobyte przez funkcjonariuszy podczas kursu będą przez nich wykorzystane również po zakończeniu realizacji projektu oraz umożliwią im podjęcie działań na najwyższym poziomie podczas wspólnych polsko-czeskich akcji poszukiwawczych osób zaginionych na pograniczu, w sytuacjach kryzysowych i nagłych zdarzeniach.

 

Praca w Policji