Obcokrajowcy złapani na nielegalnym handlu - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Obcokrajowcy złapani na nielegalnym handlu

Data publikacji 05.09.2017

Kryminalni z Kluczborka zabezpieczyli towar o wartości ponad 50 000 złotych. To odzież i kosmetyki z podrobionymi znakami towarowymi producentów znanych marek. Obywatele Bułgarii w wieku 21 i 22-lat oraz 33-letnia Rumunka zatrzymani zostali na gorącym uczynku na targowisku miejskim. Najmłodszy z nich miał przy sobie również marihuanę.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku podejrzewali, że w miejscowości Wołczyn na targowisku miejskim może być sprzedawana podrabiana odzież. Kryminalni ustalili dokładnie miejsce i czas, kiedy dochodzi do tego przestępstwa.

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 21 i 22-letniego obywateli Bułgarii oraz 33-letnią Rumunkę. Handlowali oni podrobionymi ubraniami i kosmetykami. Wartość towaru jednej z firm zabezpieczonych przez policjantów biegły oszacował wstępnie na kwotę ponad 50.000 zł. Dodatkowo 21-latek miał przy sobie  marihuanę.   

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzut sprzedaży rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi, za co grozi kara do 2 lat więzienia. Dodatkowo 21-latek odpowie za posiadanie narkotyków, sankcjonowane karą do 3 lat więzienia.

  • zdjęcie 1
  • zdjęcie 2
  • zdjęcie 4
Praca w Policji