Podsumowanie działań „Prędkość” na Opolszczyźnie - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Podsumowanie działań „Prędkość” na Opolszczyźnie

Data publikacji 17.07.2017

Ponad 2 500 kontroli w tym 1 000 przypadków przekroczenia dopuszczalnej prędkości i 3 zatrzymane prawa jazdy. Funkcjonariusze ruchu drogowego podsumowali działania pn. „Prędkość”. Akcja przeprowadzona została na terenie całego województwa a jej głównym celem była poprawa bezpieczeństwa na naszych drogach.

Wciąż jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest nadmierna szybkość, z jaką poruszają się kierowcy. Dlatego w dniach 14 – 16 lipca, na drogach województwa opolskiego, odbyły się działania pod nazwą „Prędkość”. Opolscy policjanci do tej akcji wykorzystali radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wyposażone w urządzenia rejestrujące tzw. wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości.

Efekt pracy funkcjonariuszy to przeprowadzonych ponad 2 500 kontroli drogowych. Z pośród tej liczby 1 000 kierowców przekroczyło dopuszczalną prędkości. W rażący sposób przepisy złamało 3 kierowców, którzy przekroczyli w terenie zabudowanym prędkość o 50 km/h, i stracili swoje prawa jazdy.

Pamiętajmy, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą ich sprawcy, ale w wielu przypadkach koszty ponoszą także inni uczestnicy ruchu drogowego. Apelujemy więc – nie tylko na czas działań „Prędkość” – o rozsądek przy „dodawaniu gazu”.

Praca w Policji