Święto Policji na Opolszczyźnie - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Święto Policji na Opolszczyźnie

Data publikacji 18.07.2017

19 lipca na rynku w Krapkowicach odbędą się główne uroczystości związane z wojewódzkimi obchodami Święta Policji, które w tym roku patronatem honorowym objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Mariusz Błaszczak. Policjanci odbiorą medale i odznaczenia, a także akty mianowania na kolejne stopnie służbowe. Na koniec odbędzie się występ w wykonaniu orkiestry policyjnej z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Mieszkańców naszego regionu serdecznie zapraszamy na tę uroczystość!

Główne obchody Święta Policji na Opolszczyźnie rozpoczną się o godzinie 11.00 mszą świętą w krapkowickim kościele p.w. św. Mikołaja. Później nastąpi przemarsz ulicami miasta na rynek w Krapkowicach. Tam odbędzie się uroczysty apel.

W obchodach uczestniczyć będą: Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach, parlamentarzyści ziemi opolskiej, Wojewoda Opolski, Marszałek Województwa Opolskiego, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, wymiaru sprawiedliwości, duchowieństwa, przedstawiciele instytucji, firm, organizacji społecznych oraz mieszkańcy Opolszczyzny.

 

 

Praca w Policji