Bezpiecznie do celu – ogólnopolskie działania „Prędkość” - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Bezpiecznie do celu – ogólnopolskie działania „Prędkość”

Data publikacji 14.07.2017

Jak pokazują policyjne statystyki, wciąż jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych jest nadmierna prędkość. Dlatego od dziś do niedzieli, w całym kraju, przeprowadzone zostaną wzmożone działania Policji pn. „Prędkość”. Na drogach Opolszczyzny będzie można zobaczyć więcej niż zwykle patroli ruchu drogowego. Wszystko po to, by wakacyjna podróż była bezpieczna.

Wakacje to dla wielu z nas okres wyjazdów i podróży. Częściej niż zwykle jeździmy z całymi rodzinami – dlatego, w trosce o bezpieczeństwo podróżujących, po raz kolejny apelujemy o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominamy również, jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Dlatego – wychodząc naprzeciw zdiagnozowanym zagrożeniom – dziś rusza 3-dniowa akcja pn. „Prędkość”. Opolscy policjanci do działań wykorzystają  radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wyposażone w urządzenia rejestrujące tzw. wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości.

W środę 12 lipca, w powiecie głubczyckim, podczas takich działań policjanci skontrolowali ponad 120 samochodów. Z tej liczby blisko 70 kierowców przekroczyło dopuszczalną prędkość.

Pamiętajmy, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą ich sprawcy, ale w wielu przypadkach koszty ponoszą także inni uczestnicy ruchu drogowego. Apelujemy więc – nie tylko na czas działań „Prędkość” – o rozsądek przy „dodawaniu gazu”.

Praca w Policji