Kolejne rowery oznakowane - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne rowery oznakowane

Data publikacji 29.03.2017

Wraz z wiosną rozpoczął się sezon rowerowy. Jak co roku policjanci już znakują nasze jednoślady. W Brzegu było to blisko 100 osób. Głównym celem takich działań jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży poprzez nanoszenie cech identyfikacyjnych.

Działania "Oznakuj swój rower" cieszą się dużym zainteresowaniem. W tym roku na pierwsze takie znakowanie na parking brzeskiej komendy przyjechało blisko 100 osób. Byli tam wszyscy- seniorzy, młodzież oraz rodzice z dziećmi.

To osoby, które chcą by ich rowery były wpisane w elektroniczny rejestr przedmiotów oznakowanych. Głównym celem znakowania jednośladów jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego jednośladu. Poprzez naniesienie cech identyfikacyjnych ograniczamy również zjawisko kradzieży.

Przypomnijmy!

Mikroudarowa technologia "engrawera" pozwala na wykonanie precyzyjnego oznakowania, a ponadto powoduje zmiany w strukturze materiału wykrywane nawet po powierzchniowym zatarciu znaków.

Dzięki takiemu systemowi każdy oznakowany rower ma inny numer, a ponadto można łatwo ustalić jednostkę w której został oznakowany.

Policjanci przed znakowaniem roweru wypełnią kartę ewidencyjną roweru a po wygrawerowaniu numeru niezwłocznie zarejestrują rower w elektronicznym rejestrze przedmiotów oznakowanych (E-RPO)

rejestracja w komputerowej bazie danych odbywa się na podstawie: dokumentu tożsamości właściciela (tylko osoba pełnoletnia),

dzieci i młodzież tylko w obecności rodziców i opiekunów prawnych - rower będzie ewidencjonowany na rodzica lub opiekuna.

  • znakowanie rowerów w Brzegu
  • znakowanie rowerów w Brzegu
  • znakowanie rowerów w Brzegu
  • znakowanie rowerów w Brzegu
  • znakowanie rowerów w Brzegu
  • znakowanie rowerów w Brzegu
Praca w Policji