Sukcesy sportowe opolskich policjantek

Data publikacji 29.03.2017

Dwa brązowe medale przywiozły opolskie policjantki z Mistrzostw Polski Policji. Asp. szt. Monika Mrugała z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu zajęła 3 miejsce w Półmaratonie Ślężańskim w kat. Open Kobiety. Również na 3 pozycji, w kategorii kobiet do 35 lat, uplasowała się sierż. Renata Kalita-Kaczor z Komisariatu Policji w Zdzieszowicach startująca w Mistrzostwach Polski Pracowników Służb Mundurowych w Badmintonie. Obu koleżankom serdecznie gratulujemy.

25 marca bieżącego roku, w Sobótce wystartował 10. Półmaraton Ślężański. W imprezie uczestniczyło blisko 4 000 biegaczy, w tym 127 policjantów i policjantek z całej Polski. Ta wymagająca 21-kilometrowa trasa wiodła wokół masywu Śnieżki, co wiązało sie z licznymi podbiegami. W ramach biegu rozstrzygnięto poszczególne klasyfikacje służb mundurowych. W IV Mistrzostwach Polski Policji w Półmaratonie 3 miejsce w kategorii kobiet policjantek wywalczyła asp. szt. Monika Mrugała z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Z kolei w Sitkówce-Nowiny w województwie świętokrzyskim rozegrano Mistrzostwa Polski Pracowników Służb Mundurowych w Badmintonie. W zawodach wystartowało ponad 100 uczestników, z czego połowa reprezentowała Policję. Przez całą sobotę zawodnicy zmagali się w poszczególnych kategoriach, a w niedziele odbyły się  mecze finałowe. W kategorii kobiet do 35 lat, w grze pojedynczej, sierż. Renata Kalita-Kaczor z Komisariatu Policji w Zdzieszowicach zajęła 3 miejsce.

Gratulujemy naszym koleżankom i wszystkim, którzy zmierzyli się w poszczególnych  dyscyplinach.