„SpoKREWnieni służbą” zbierają krew w Kędzierzynie – Koźlu - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„SpoKREWnieni służbą” zbierają krew w Kędzierzynie – Koźlu

Data publikacji 02.03.2017

IPA Region Kędzierzyn – Koźle, Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie – Koźlu oraz Klub Honorowych Dawców Krwi „Kropelka”, organizują zbiórkę krwi pod hasłem „Nie bądź żyła... oddaj krew”. Zbiórka wpisuje się w ogólnopolską akcję „SpoKREWnieni służbą”, którą honorowym patronatem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Akcja odbędzie się 8 marca 2017r. przed halą sportową Azoty w Kędzierzynie - Koźlu.

Akcja związana jest z Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto to zostało ustanowione na cześć żołnierzy zbrojnego podziemia, którzy przelali krew w obronie Niepodległości Polski. Poprzez oddanie krwi wszystkim potrzebującym (chorym i ofiarom wypadków) oddajemy hołd Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

8 marca w godzinach od 14:00 do 18:00, przed Halą Azoty w Kędzierzynie – Koźlu stanie nie tylko krwiobus, ale również mammobus. Każdy będzie także mógł zarejestrować się do bazy potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych Fundacji DKMS.

Akcja skierowana jest nie tylko do funkcjonariuszy służb podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji, ale również do mieszkańców regionu. W przedsięwzięciu wezmą udział funkcjonariusze Policji, Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Służby Ochrony Kolei, a także strażnicy miejscy.

Wszystkich serdecznie zapraszamy !

 

 

  • plakat promujący akcję
  • plakat promujący akcję
Praca w Policji