Dzielnicowy zorganizował dla maluchów kamizeli odblaskowe - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy zorganizował dla maluchów kamizeli odblaskowe

Data publikacji 17.01.2017

Asp. sztab. Dawid Myśliński - dbając o bezpieczeństwo najmłodszych - rozdawał dzieciom kamizelki odblaskowe. Wszystko to dzięki współpracy dzielnicowego z Urzędem Gminy i jedną z miejscowych firm. Odblaski trafiły już do wszystkich przedszkolaków. To one sprawią, że każdy maluch będzie bardziej widoczny na drodze.

Przed odbiorem kamizelek przedszkolaki wysłuchały funkcjonariusza. Dzielnicowy z gminy Walce przypomniał, że bezpieczeństwo na drodze zależy w dużym stopniu od nich samych. Kamizelki oraz inne elementy odblaskowe sprawią, że dzieci będą bardziej widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego podczas pochmurnych dni.

Policjant zaznaczył, że dzieci powinny nosić kamizelki nie tylko w trakcie wspólnych wyjść z przedszkola, ale zawsze gdy będą uczestnikami ruchu drogowego. Wspomniał też by namawiały one do noszenia elementów odblaskowych również swoich rodziców.

Warto przypomnieć, że po zmroku, pieszy ubrany w ciemny strój, widziany jest przez kierującego pojazdem z odległości około 30 - 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów.

  • zdjęcie policjanta z dziećmi
  • policjant prowadzi pogadankę
  • policjant prowadzi pogadankę
  • policjant rozdaje odblaski
  • policjant z dziećmi
  • policjant z dziećmi