Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Alkohol i narkotyki – policyjne działania na drogach Opolszczyzny

Data publikacji 27.09.2016

Badanie stanu trzeźwości, kontrola prędkości, dokumentów i stanu technicznego pojazdów. To działania opolskich policjantów na drogach województwa. Łącznie w ramach akcji "Alkohol i narkotyki", funkcjonariusze skontrolowali ponad 3 000 kierowców. Z tej liczby 7 ze sprawdzonych kierowców straciło prawa jazdy za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości, natomiast 4 osoby za przekroczenie dozwolonej prędkości, o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Wczoraj policjanci na drogach Opolszczyzny podczas działań „Alkohol i narkotyki” skontrolowali 2 982 kierowców. Funkcjonariusze kontrolowali przede wszystkim stan trzeźwości kierujących, ale także dokonywali pomiaru prędkości poruszających się pojazdów. Zwracali również uwagę na pojazdy wyprzedzające w niedozwolonych miejscach oraz niestosujące się do sygnałów świetlnych. W trakcie tych działań wśród skontrolowanej grupy  kierowców 7 straciło prawa jazdy za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości.

Policjanci zatrzymali również uprawnienia do kierowania 4 osobom za przekroczenie dozwolonej prędkości, o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Niechlubnym rekordzistką okazał się  30-latek, mieszkaniec powiatu wołczyńskiego, który w terenie zabudowanym z ograniczeniem prędkości do 40 km/h pędził z prędkością 103 km/h. Natomiast w Dańcu 24-letni kierowca fiata przekroczył dozwoloną prędkość o 67 km/h.  

Celem akcji było skontrolowanie jak największej liczby kierujących, a tym samym wyeliminowanie z ruchu tych, którzy odważyli się wsiąść za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Nietrzeźwi kierowcy są ogromnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.  Dlatego też opolscy policjanci prowadzili, prowadzą i prowadzić będą tego typu akcje na terenie naszego województwa. Wszystko po to, by zapobiec łamaniu prawa przez tych, którzy swoją lekkomyślnością mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń na drogach.

Powrót na górę strony