Opolska policjantka uczestniczyła w Biegu Rzeźnika

Data publikacji 31.05.2016

Ponad 100-kilometrową trasę pokonała asp. sztab. Monika Mrugała z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Policjantka wzięła udział w XIII Biegu Rzeźnika, który wiódł czerwonym szlakiem bieszczadzkim z Komańczy przez Cisną, góry Jasło, Smereka a następnie polsko-czeskim pasmem granicznym do Żubraczego. Była jedyną funkcjonariuszką reprezentującą garnizon opolski.

Ponad 1500 biegaczy stanęło w miniony weekend w Komańczy na starcie XIII Biegu Rzeźnika. Asp. sztab. Monika Mrugała z opolskiej Policji i Paweł Cioch mieszkaniec Opola stanowili drużynę z Opolszczyzny.  Zgodnie z tradycją zespoły muszą przebyć całą trasę w niezmienionym składzie. Natomiast ukończenie takiego biegu jest o wiele trudniejsze w parze niż w pojedynkę. Bieg w parze uczy też odpowiedzialności zarówno za siebie, jak i za partnera z drużyny. Trasa podzielona była na 5 odcinków, na których znajdowały się punkty kontrolne i wiodła bieszczadzkimi szlakami turystycznymi z Komańczy przez Cisną, góry Jasło, Fereczata, Smereka a następnie polsko-słowackim pasmem granicznym przez Czeremin do Żubraczego, gdzie znajdowała się meta.

W kwalifikacji generalnej Monika i Paweł zajęli 125 miejsce na 777 drużyn startujących. Natomiast wśród 174 par mieszanych uplasowali się na 20 pozycji.

W tym roku, nasza koleżanka Monika nie tylko ukończyła trasę, ale postawiła przed sobą nowe wyzwanie biegnąc dalej i pokonując ponad 100 km trasę Bieg Rzeźnika Hardcore w czasie 16 godzin i 36 minut. Razem z Pawłem zajęli 3 miejsce w klasyfikacji MIX – pary mieszane.