II Drużynowy Marszobieg o Puchar Dowódcy SPPP w Opolu

Data publikacji 24.05.2016

Policjanci, żołnierze i funkcjonariusze Służby Więziennej rywalizowali na 13-kilometrowej trasie Marszobiegu o Puchar Dowódcy Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu. Trasa biegu prowadziła malowniczymi duktami leśnymi. Najszybsi okazali się żołnierze z 10 Brygady Logistycznej w Opolu. Na mecie na wszystkich czekała wojskowa grochówka.

Do zaciętej rywalizacji stanęło 5 drużyn. W zmaganiach wzięli udział żołnierze z 10 Opolskiej Brygady Logistycznej w Opolu, zespół z Grupy Interwencyjnej Zakładu Karnego w Strzelcach Opolskich oraz przedstawiciele Aresztu Śledczego w Opolu.

Łącznie na starcie, w miejscowości Kolonowskie, stanęło blisko 100 osób. Trasa wiodła malowniczymi duktami Nadleśnictwa Zawadzkie. Metę, podobnie jak w ubiegłym roku, wyznaczono przy  Leśnej Izbie Edukacyjno-Turystycznej Leśnictwa Dębie. Czas osiągnięcia mety przez ostatniego zawodnika drużyny liczono, jako wynik całego zespołu. Najlepszym zajęło to dokładnie godzinę.

Najszybsi na tej trasie okazali się żołnierze z 10 Opolskiej Brygady Logistycznej. Zespół nr 1 z SPPP w Opolu zajął drugie miejsce. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z Aresztu Śledczego w Opolu. Trzy pierwsze miejsca nagrodzono pamiątkowymi pucharami, pozostali otrzymali upominki. Marszobieg był też świetną okazją do popularyzacji kształtowania sprawności fizycznej. Dzięki saperom z Jednostki Wojskowej w Brzegu oraz wsparciu Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, na mecie na wszystkich czekała wojskowa grochówka i pieczona kiełbasa.