Przestrzegamy przed niebezpiecznymi zachowaniami na drogach! - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Przestrzegamy przed niebezpiecznymi zachowaniami na drogach!

Data publikacji 12.05.2020

Z coraz lepszą pogodą, przybywa naszych drogach miłośników jazdy na motocyklach. Jednak tylko w ostatnich dniach w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim, doszło do dwóch zdarzeń z ich udziałem. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz wzajemny szacunek.

W piątek (8 maja) około godziny 9:00 dyżurny Komendy Powiatowej  Policji w Kędzierzynie-Koźlu został powiadomiony o wypadku drogowym  do którego doszło w Solarni na ul. Raciborskiej. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów kierujący osobowym oplem wyjeżdżając z drogi podporządkowanej zderzył się z jadącym po drodze z pierwszeństwem motocyklistą. Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. 41-letni motocyklista został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala.  

Następnego dnia w tym samym miejscu doszło do kolejnego zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty. Tym razem kierowca osobowego BMW wyjeżdżając z drogi podporządkowanej zderzył się z jadącym po drodze z pierwszeństwem motocyklistą. Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. 27-letni motocyklista został przewieziony przez załogę pogotowia do szpitala.  

Są to wstępne ustalenia. Policjanci w ramach prowadzonego postępowania wyjaśniają przyczyny i wszystkie okoliczności tych zdarzeń.

Z dnia na dzień na naszych drogach przybywa miłośników jazdy na motocyklach.

Bez względu na to jakim środkiem transportu się poruszamy pamiętajmy o ostrożności, a także stosujmy się do obowiązujących przepisów.

Przestrzegając ograniczeń prędkości, zachowując odpowiednie odległości między pojazdami, wykonując prawidłowo manewry wyprzedzania czy wymijania oraz zwracając uwagę na znaki i sygnały drogowe przyczyniamy się do tego, że jazda motocyklem, samochodem jest bezpieczniejsza nie tylko dla zmotoryzowanych, ale także niechronionych uczestników ruchu.

Praca w Policji