Kradli w warunkach recydywy - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Kradli w warunkach recydywy

Data publikacji 06.04.2020

Funkcjonariusze z Brzegu zatrzymali dwóch mieszkańców miasta. 28 i 29-latek odpowiedzą za kradzież artykułów biurowych i zabawek. Dodatkowo, w chwili zatrzymania młodszy z mężczyzn posiadał przy sobie porcję amfetaminy. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa. Obaj mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem.

Zgłoszenie o tym zdarzeniu dyżurny odebrał w sobotę tuż po godzinie 9:00. Jak wynikało ze wstępnych ustaleń, złodzieje ukradli artykuły biurowe i zabawki. Właściciel swoje straty oszacował na 4 500 złotych.

Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze z brzeskiej komendy. Grupa dochodzeniowo-śledcza wykonała oględziny i zebrała ślady. W tym czasie kryminalni zabezpieczyli monitoring. Na podstawie zebranych materiałów ustalili rysopis mężczyzn mogących mieć związek z przestępstwem. Te dowody doprowadziły ich do dwóch mieszkańców miasta. Jeszcze tego samego dnia zatrzymali 28 i 29-letnich mężczyzn. W mieszkaniu starszego z nich kryminalni ujawnili część skradzionego mienia i zabezpieczyli je.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży, do którego się przyznali. Dodatkowo, młodszy z nich posiadał przy sobie porcję amfetaminy, a po sprawdzeniu w systemie okazało się, że jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa przeciwko mieniu. Zatrzymani działali w warunkach recydywy. Grozi im kara do 7 i pół roku więzienia.

Praca w Policji