Pijana 19-latka zasnęła za kierownicą - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Pijana 19-latka zasnęła za kierownicą

Data publikacji 31.03.2020

Olescy policjanci zatrzymali na DK11 nietrzeźwą 19-latkę. Kobieta zablokowała pas drogi krajowej... zasypiając za kierownicą swojego samochodu. W organizmie miała ponad 2 promile alkoholu. Podejrzana usłyszała już zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Teraz oprócz utraty prawa jazdy i wysokiej grzywny grozi jej kara do 2-lat pozbawienia wolności.

W nocy z piątku na sobotę olescy policjanci otrzymali zgłoszenie od przypadkowego świadka o młodej kobiecie, która na trasie pomiędzy Olesnem a Lublińcem mogła kierować audi będąc pod działaniem alkoholu.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali sprawdzić ten odcinek krajowej „jedenastki”. Tuż za granicą województwa w Sierakowie napotkali wskazane audi. Unieruchomiony samochód blokował jeden pas ruchu, a za jego kierownicą... spała młoda kobieta.

Policjanci od razu wyczuli od niej woń alkoholu, a urządzenie do badania potwierdziło, że miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Z wstępnych ustaleń wynika, że 19-letnia mieszkanka Opolszczyzny mogła wcześniej kierować tym samochodem, a po tym jak uszkodziła dwa koła, na „kapciach” przejechała jeszcze kilka kilometrów.

Podejrzana usłyszała już zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, do którego się przyznała. Teraz sprawa trafi do sądu. Za taki czyn grozi kara do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

  • unieruchomiony pojazd
  • unieruchomiony pojazd
Praca w Policji