Nowe radiowozy będą patrolowały Prószków i Tułowice - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Nowe radiowozy będą patrolowały Prószków i Tułowice

Data publikacji 08.11.2019

Dzięki finansowemu wsparciu władz samorządowych w Prószkowie i w Tułowicach, do społeczności lokalnych trafiły trzy nowe radiowozy. Dwa oznakowane hyundaie będą służyć policjantom na posterunku w Prószkowie, trzeci natomiast trafił do jednostki w Tułowicach. Klucze do nowych radiowozów fundatorzy przekazali kierownikom posterunków.

W tym tygodniu (6 i 7 października) odbyło się uroczyste przekazanie trzech nowych oznakowanych radiowozów. Zakup policyjnych aut był inicjatywą władz samorządowych w Prószkowie i w Tułowicach. Samorządy przeznaczyły na każdy samochód ponad 40 tysięcy złotych, druga część środków pochodziła z Komendy Głównej Policji.

Samochody wyposażone są w profesjonalne apteczki w których znajduje się między innymi ortezy, kołnierze i szyny ortopedyczne. Taki sprzęt w policyjnym radiowozie przyda się do profesjonalnego udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanym, do czasu przyjazdu pogotowia.

Podinsp. Rafał Drozdowski - Komendant Miejski Policji w Opolu, podziękował włodarzom miasta Prószków i Tułowic za wsparcie na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców, poprzez dofinansowanie zakupu nowych radiowozów.

  • nowe radiowozy
  • przekazanie radiowozów
  • przekazanie radiowozów
  • specjalistyczna apteczka w policyjnym bagażniku
  • przekazanie radiowozu
  • przekazanie radiowozu
Praca w Policji