"Gminne Alternatywy", czyli pomysł na życie pełne pasji - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

"Gminne Alternatywy", czyli pomysł na życie pełne pasji

Data publikacji 07.11.2019

Po raz piąty, w Szkole Podstawowej w Chocianowicach zorganizowane zostały „Gminne Alternatywy”. Uczniowie pod okiem swoich opiekunów uczestniczyli w rożnych warsztatach. Celem akcji jest pokazanie młodym ludziom różnych form spędzania wolnego czasu. I to niekoniecznie przed komputerem, telewizorem czy też smartfonem. Jak co roku w warsztaty aktywnie włączyli się również policjanci z Kluczborka.

30 października, w Szkole Podstawowej w Chocianowicach, odbyła się akcja profilaktyczna „Gminne Alternatywy”. Już po raz piąty, wolontariusze z Klubu Ośmiu pod opieką nauczycielek Karoliny Jasickiej – Kolczyk oraz Wioletty Bujak zorganizowali spotkanie.

Celem zorganizowanego w szkole przedsięwzięcia jest pokazanie młodzieży różnych form spędzania wolnego czasu, wobec rosnącego uzależnienia od komputera, telewizji oraz smartfona.

W tym dniu, młodzież podzielona na kilkunastoosobowa grupy tematyczne, pod okiem opiekunów brała udział w warsztatach. Uczniowie do wyboru mieli zajęcia z zumby, wytwarzania ozdób z filcu i miedzi, zajęć z samoobrony, śpiewu czy też dziennikarstwa.

W akcję profilaktyczną kolejny raz czynnie włączyli się kluczborscy policjanci: asp.sztab. Tatiana Głuszko, mł.asp. Krzysztof Trefoń oraz instruktor taktyk i technik interwencji asp.sztab. Łukasz Kunicki – prowadzący zajęcia z samoobrony.

Na zakończenie uczestnicy warsztatów przedstawili czego nowego i ciekawego się nauczyli, aby zainspirować swoich kolegów do życia z pasją, życia wolnego od uzależnień.

  • uczestnicy alternatyw wysłuchują prelekcji policjanta
  • zajęcia z zumby
  • zajęcia z chemii
  • plakaty z warsztatów
  • policjant w trakcie zajęć z samoobrony
  • uczestnicy warsztatów
  • zajęcia z filcu
Praca w Policji