Odpowiedzą za kradzież papierosów - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Odpowiedzą za kradzież papierosów

Data publikacji 06.11.2019

Kryminalni z Krapkowic ustalili dwóch 28-latków podejrzanych o kradzież towaru ze sklepu. Zdarzenie miało miejsce we wrześniu ubiegłego roku. Mężczyźni mieli najpierw odwrócić uwagę sprzedawcy, a następnie ukraść papierosy. Pokrzywdzona straty wyceniła na ponad 2 500 złotych. Mężczyznom grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Krapkowic na początku września ubiegłego roku zostali poinformowani o kradzieży towaru z jednego ze sklepów. Do zdarzenia miało dojść po tym, jak jeden z mężczyzn odwrócił uwagę sprzedającej, a drugi w tym czasie skradł papierosy z otwartego sklepowego magazynu. Pokrzywdzona straty oszacowała na ponad 2 500 złotych.

Zajmujący się sprawą kryminalni z Krapkowic, powiązali ze sobą wszystkie informacje i zebrane dowody. Na ich podstawie wytypowali jednego ze sprawców, którym okazał się 28-latek. Kilka dni temu, podejrzewany o to przestępstwo mieszkaniec Głubczyc, został zatrzymany na terenie swojego miasta. 28-latek usłyszał już zarzut kradzieży, do której się przyznał. Kwestią czasu było już ustalenie drugiego z mężczyzn.

Okazało się, że kolejny podejrzewanych również ma 28 lat i został już zatrzymany za inne przestępstwo. Obecnie odsiaduje już wyrok pozbawienia wolności w zakładzie karnym.

Obu mężczyzną grozi teraz kara do 5 lat więzienia.

 

Praca w Policji