Szkoliliśmy się z wykrywania i zwalczania korupcji - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Szkoliliśmy się z wykrywania i zwalczania korupcji

Data publikacji 05.11.2019

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, na co dzień zajmujący się zwalczaniem korupcji, przeprowadzili szkolenie dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych garnizonu opolskiego. Jego celem było podniesienie świadomości na temat szeroko pojętych zjawisk korupcyjnych. Eksperci z Wydziału do Walki z Korupcją wskazali też kierunki ujawniania i wykrywania takich przestępstw.

Szkolenie związane z szeroko pojętym zjawiskiem korupcji dedykowane było dla funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych garnizonu opolskiego. Przeprowadzili je doświadczeni policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Jego celem było uświadomienie zagrożeń korupcyjnych, z jakimi w dalszym ciągu można się zetknąć w realiach dzisiejszej służby, w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych, jak też w życiu codziennym.

Szkolenie otworzył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Adam Tychowicz. Później głos zabrali policjanci na co dzień zajmujący się ujawnianiem i zwalczaniem zjawisk o charakterze korupcyjnym. Funkcjonariusze z racji wykonywanego zawodu, są w grupie ryzyka związanego z korupcją. Szkolenie miało na celu podniesienie świadomości obecnych osób na temat zjawiska korupcji, jak też wskazać kierunki ujawniania i wykrywania takich przestępstw.

  • prowadzący szkolenie wraz z I zastępcą komendanta wojewódzkiego insp. Adamem Tychowiczem
  • prowadzący szkolenie
Praca w Policji