Pijany kierowca wjechał w ścianę budynku - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Pijany kierowca wjechał w ścianę budynku

Data publikacji 21.10.2019

Dzięki czujności świadka, policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna w organizmie miał blisko 2,5 promila alkoholu i podczas próby parkowania uderzył w ogrodzenie i elewację budynku. Policjantom tłumaczył, że zgłodniał i postanowił pojechać po pizzę. Teraz grozi mu do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W piątek, chwilę po godzinie 18:00, oficer dyżurny z brzeskiej komendy skierował policjantów na jedną z ulic w centrum miasta. Ze zgłoszenia wynikało, że świadek miał tam ująć nietrzeźwego kierowcę.

Na miejscu zgłaszający wskazał funkcjonariuszom kierowcę opla. Jak wynikało z jego relacji, mężczyzna wyszedł z restauracji, wsiadł do samochodu i zaczął cofać. Wtedy uderzył w elewację budynku i próbował odjechać. Świadek widząc całe zdarzenie, pobiegł do kierowcy, zabrał mu kluczyki, uniemożliwił dalszą drogę i zadzwonił na numer alarmowy.

Gdy interwencję podjęli już policjanci, mężczyzna miał problem z utrzymaniem równowagi, a jego mowa była bełkotliwa. Badanie na alkomacie pokazało, że 40-latek w organizmie miał blisko 2,5 promila alkoholu. Policjantom tłumaczył, że zgłodniał i przyjechał po pizze. Zatrzymanemu grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Nietrzeźwy kierowcy są ogromnym zagrożeniem dla innych użytkowników dróg. Pamiętajmy, że nasza reakcja i jeden telefon na numer alarmowy może zapobiec tragedii. Reagujmy i miejmy wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dzięki odpowiedniej reakcji, można zapobiec tragedii. Następnym razem, w ten sam sposób, ktoś może uratować życie Tobie i Twoim bliskim.

Praca w Policji