Aktualności

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej

Data publikacji 19.02.2019

W tym roku przypada 100. rocznica powołania Policji Państwowej. Zadania, misja i etos dzisiejszej polskiej Policji sięgają korzeniami właśnie do tradycji okresu międzywojennego. Ogólnopolski Festiwal Form Teatralnych, Literackich, Filmowych i Malarskich „100 lat Policji” jest jedną z propozycji uczczenia tych obchodów. W naszym konkursie mogą się zrealizować miłośnicy zarówno literatury, teatru, sztuk plastycznych jak i audiowizualnych.

Konkurs pn. Ogólnopolski Festiwal Form Teatralnych, Literackich, Filmowych i Malarskich „100 lat Policji” jest jednym z elementów obchodów 100. rocznicy powołania Policji Państwowej. Rocznica ta przypada właśnie w tym roku. Konkurs ma za zadanie między innymi upowszechnianie i popularyzację wiedzy o zadaniach, misji i etosie polskiej Policji. Uczestnicy konkursy mogą tworzyć prace w 4 różnych kategoriach: scenicznej, literackiej, audiowizualnej, plastycznej. Zwycięzcy każdej z tych kategorii, wezmą udział w finale ogólnopolskim, zorganizowanym przez Komendę Główną Policji.

Nasz konkurs skierowany jest do szerokiego grona policjantów, pracowników Policji, ich rodzin, członków stowarzyszeń związanych z Policją, kółek zainteresowań prowadzonych przez policjantów lub pracowników Policji oraz uczniów klas mundurowych. Szczegóły odnośnie zasad uczestnictwa w konkursie znajdują się w --> regulaminie.
 

 • ORGANIZATOR OGÓLNOPOLSKI: Komenda Główna Policji,

 • ORGANIZATOR WOJEWÓDZKI: Komenda Wojewódzka Policji w Opolu,

 • MIEJSCE I DATA SKŁADANIA ZGŁOSZEŃ ORAZ PRAC KONKURSOWYCH: prace konkursowe, wraz z załącznikami, można złożyć osobiście w siedzibie organizatora wojewódzkiego pod adresem:

  Komenda Wojewódzka Policji w Opolu
  Wydział Prezydialny i Komunikacji Społecznej
  ul. Korfantego 2
  45-077 Opole

lub przesłać pocztą tradycyjną na powyższy adres albo pocztą elektroniczną na adres
e-mail: komunikacja@opolska.policja.gov.pl w terminie do 8 kwietnia 2019 r.,

 • TERMIN I MIEJSCE PRZEGLĄDU ZGŁOSZONYCH PRAC KONKURSOWYCH:

15 kwietnia 2019 r. – Wydział Prezydialny i Komunikacji Społecznej KWP w Opolu,

 • TERMIN I SPOSÓB OGŁOSZENIA WYNIKÓW:

23 kwietnia 2019 r. – wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej opolskiej Policji www.opolska.policja.gov.pl w aktualnościach.

 • NAGRODY: nagrodą główną dla zwycięzcy eliminacji wojewódzkich w każdej kategorii konkursowej jest uzyskanie kwalifikacji do ogólnopolskiego finału konkursu.

Praca w Policji