Policjanci uratowali życie 29-latkowi - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Policjanci uratowali życie 29-latkowi

Data publikacji 26.07.2018

Strzeleccy policjanci uratowali życie 29-letniemu mieszkańcowi województwa małopolskiego. Mężczyzna stał na krawędzi wiaduktu i krzyczał, że skoczy. Funkcjonariusze wykorzystując odpowiedni moment złapali go i wciągnęli na bezpieczną stronę. Gdyby nie szybkie działanie sierż. sztab. Tomasza Giedrojca oraz sierż. sztab. Tomasza Błażejewskiego próba samobójcza młodego człowieka mogłaby zakończyć się tragicznie. 29-latek trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Wczoraj, tuż przed godziną 21:00, dyżurny strzeleckiej komendy odebrał niepokojące zgłoszenie. Ktoś zamierzał zeskoczyć z mostu kolejowego. We wskazany rejon dyżurny natychmiast wysłał najbliższe policyjne patrole. O wszystkim powiadomił również pogotowie ratunkowe. W chwili przyjazdu funkcjonariuszy, mężczyzna znajdował się już poza barierkami wiaduktu.

Policjanci podeszli do 29-latka i zaczęli z nim rozmawiać. W tym samym czasie obecni na miejscu strażacy rozłożyli pod wiaduktem „koc ratowniczy”. Mężczyzna krzyczał, że chce skoczyć i odebrać sobie życie. Gdy mundurowi rozmawiali z mężczyzną - sierż. sztab. Tomasz Błażejewski oraz sierż. sztab. Tomasz Giedrojc wykorzystali jego chwilę nieuwagi, pochwycili go i wciągnęli na bezpieczną stronę wiaduktu.

Mieszkaniec Małopolski trafił do szpitala. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Praca w Policji