Mali goście z wizytą w komendzie - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Mali goście z wizytą w komendzie

Data publikacji 16.07.2018

Policjanci z Namysłowa gościli u siebie 5 i 6-latków z przedszkola nr 5. Dzieci zobaczyły jak wygląda gabinet komendanta, usiadły za kierownicą radiowozu i ćwiczyły na policyjnej siłowni. Spotkanie było także okazją do tego, aby porozmawiać o bezpieczeństwie podczas spędzania wakacji.

Podczas wycieczki po komendzie najmłodsi z przedszkola nr 5 zobaczyli między innymi gabinet Komendanta Powiatowego Policji oraz dowiedzieli się na czym polega praca policjanta. Przedszkolaki zobaczyły także jak wygląda pobieranie odcisków palców, a także mogły odcisnąć swoje dłonie na kartce, która będzie zdobić gablotę w przedszkolu.

Duża atrakcją było usiąść za kierownicą radiowozu przy włączonych sygnałach dźwiękowych oraz pokaz „siły” na policyjnej siłowni. Podczas spotkania policjantka ds. profilaktyki przypominała przedszkolakom o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz na miejskich placach zabaw.

Spotkanie było doskonałą okazją do przypomnienia numerów alarmowych i podstawowych zasad bezpieczeństwa w czasie wakacji. Mundurowi przypomnieli przedszkolakom jak powinna wyglądać bezpieczna zabawa zarówno przedszkolu jak i podczas letniego wypoczynku.