Narkotyki ukrywał w mieszkaniu, wpadł podczas interwencji domowej - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Narkotyki ukrywał w mieszkaniu, wpadł podczas interwencji domowej

Data publikacji 11.07.2018

Policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca gminy Branice. Funkcjonariusze znaleźli przy nim narkotyki oraz sprzęt do ich przetwarzania. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu teraz kara do 3 lat więzienia.

Mundurowi z Głubczyc zostali wezwani na interwencję do jednej z miejscowości w gminie Branice, gdzie w mieszkaniu mężczyzna miał zakłócać ciszę nocną. Funkcjonariusze po przyjeździe na miejsce zastali 30-latka w swoim mieszkaniu. Zachowanie mężczyzny wzbudziło u policjantów podejrzenie, że może znajdować się on pod działaniem środków odurzających.

Policjanci znaleźli blisko 35 gramów suszu roślinnego, które były ukryte w mieszkaniu. Kryminalni z Kietrza, którzy udzielili wsparcia swoim kolegom z Głubczyc, ujawnili również szafę w której 30-latek uprawiał krzewy marihuany. W trakcie dalszych czynności policjanci znaleźli jeszcze kolejne 6 krzewów konopi indyjskiej, które były posadzone na jednym z pól nieopodal miejsca zamieszkania podejrzanego.

Mieszkaniec gminy Branice został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty uprawiania oraz posiadania narkotyków, a także posiadania sprzętu do ich przetwarzania. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 3.