„Bezpieczne Wakacje” - dzieci odwiedziły komendę - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

„Bezpieczne Wakacje” - dzieci odwiedziły komendę

Data publikacji 03.07.2018

W ramach działań „Bezpieczne Wakacje” Komendę Powiatową Policji w Strzelcach Opolskich odwiedziły dzieci ze świetlicy środowiskowej „Arka”. Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się pracy strzeleckich policjantów. Chętni mogli zwiedzić stanowisko kierowania dyżurnych oraz pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Spotkanie było okazją do przypomnienia zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.

Policjanci w czasie wakacji w szczególny sposób dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Funkcjonariusze m.in. spotykają się z najmłodszymi na zorganizowanych w naszym powiecie półkoloniach. Podczas spotkań  rozmawiają z dziećmi o bezpieczeństwie, a także wskazują najmłodszym jak unikać zagrożeń podczas letniego wypoczynku.

Wczoraj poza policjantami w strzeleckiej komendzie można było spotkać uśmiechnięte twarze małych mieszkańców Strzelec Opolskich. Podczas wycieczki dzieci miały okazję przyjrzeć się codziennej pracy policjantów. Goście mogli zobaczyć jakim sprzętem dysponują funkcjonariusze i jakimi jeżdżą pojazdami. Dużą popularnością szczególnie wśród tych najmłodszych cieszył się  policyjny radiowóz. Każde dziecko chciało choć na chwilę usiąść w jego wnętrzu  i dotknąć znajdującego się tam wyposażenia. Dzieci zajrzały do celi dla aresztantów, odwiedziły salę odpraw i obejrzały na czym polega praca na stanowisku dyżurnego policji.

Spotkanie było okazją do przypomnienia dzieciom jak bezpiecznie spędzać wolny czas a szczególnie jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą.

Wizyta ta zapewne na długo pozostanie w pamięci naszych gości. Być może również spotkanie z Policją „od kuchni” będzie  dla naszej strzeleckiej młodzieży inspiracją do wyboru w przyszłości zawodu policjanta.

  • „Bezpieczne Wakacje” - dzieci odwiedziły komendę
  • „Bezpieczne Wakacje” - dzieci odwiedziły komendę
  • „Bezpieczne Wakacje” - dzieci odwiedziły komendę
  • „Bezpieczne Wakacje” - dzieci odwiedziły komendę