Zdecydowanie za szybko - przypominamy o konsekwencjach - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Zdecydowanie za szybko - przypominamy o konsekwencjach

Data publikacji 02.07.2018

Nadmierna prędkość to ciągle jeden z głównych powodów tragicznych zdarzeń na drogach. Strzeleccy policjanci w miniony weekend zatrzymali 2 kierowców, którzy o ponad 50 km/h przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Niechlubny rekordzista jechał 117 km/h.

Strzeleccy policjanci ruchu drogowego, dbając o bezpieczeństwo na drodze, stale kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy. Podczas minionego weekendu mundurowi w zatrzymali prawo jazdy 2 kierującym.

Jednym z nich był 22-letni kierowca peugota, który w terenie zabudowanym jechał 117 km/h. Mieszkaniec Śląska przekroczył tym samym dozwoloną prędkość o ponad 67 km/h.

Nieznacznie mniej, ale również zdecydowanie za dużo, na liczniku miał 28-latek kierujący audi. Mieszkaniec powiatu opolskiego jechał 104 km/h na obowiązującej „czterdziestce”. Oprócz zatrzymanych na 3 miesiące uprawnień do kierowania, nieodpowiedzialni kierowcy zostali ukarani wysokimi mandatami oraz punktami karnymi.

Policjanci przypominają, że zgodnie z nowelizacją przepisów drogowych za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h) grozi utrata prawa jazdy.