Patrol Roku 2018

Data publikacji 29.06.2018

Sierż. szt. Grzegorz Szmigiel i sierż. Karol Zając z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie, zostali zwycięzcami turnieju "Patrol Roku 2018" na Opolszczyźnie. Do 2-dniowych zawodów stanęło 22 najlepszych patrolowców ze wszystkich komend powiatowych w naszym województwie. Funkcjonariusze rywalizowali między innymi na strzelnicy oraz na trasie biegu przełajowego. Policjanci, którzy zajęli I i II miejsce, będą reprezentować nasz garnizon podczas wrześniowych zawodów ogólnokrajowych w Słupsku.

Patrole reprezentujące jednostki Policji województwa opolskiego zmagały się przez 2 dni o tytuł najlepszej pary patrolowej. W turnieju, zorganizowanym przez Wydział Prewencji KWP w Opolu, rywalizowało łącznie 22 policjantów. Turniej był eliminacjami do Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji „Patrol Roku 2018”.

Tego typu konkursy są formą doskonalenia kwalifikacji funkcjonariuszy i sprawdzianem ich umiejętności. Dodatkowym utrudnieniem jest rywalizacja o jak najlepszy wynik. Konkurencjami, w jakich zmagały się pary patrolowe, były między innymi: techniki obezwładniania osób, strzelanie, bieg przełajowy i pomoc osobie rannej.

Najlepszymi okazali się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie - sierż. szt. Grzegorz Szmigiel i sierż. Karol Zając

Drugie miejsce zajęli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie – sierż. Sławomir Urbaniec i sierż. szt. Dawid Czyrski

Miejsce trzecie przypadło policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu – sierż. Kamil Adamowski i post. Maciej Jakubik

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu - podinsp. Bogusław Piotrowski podziękował wszystkim policjantom uczestniczącym w zmaganiach, a najlepszych nagrodził. Pary patrolowe, które zajęły I i II miejsce będą reprezentować nasz garnizon na Ogólnopolskich Zawodach Policjantów Prewencji - „Patrol Roku 2018”, które odbędą się we wrześniu  w Słupsku.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za naszych reprezentantów.