Promowali swój zawód - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Promowali swój zawód

Data publikacji 15.02.2018

Przedstawiciele kluczborskiej komendy w ramach działań promujących zawód policjanta zorganizowali spotkanie w Powiatowym Urzędzie Pracy. Uczestnicy spotkania mogli uzyskać informacje na temat kryteriów przyjęć do służby w Policji oraz kolejnych etapów postępowania kwalifikacyjnego. Mundurowi opowiedzieli również jak za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w prosty sposób można mieć wpływ na poprawę bezpieczeństwa w swojej okolicy.

Spotkanie promujące służbę w Policji zostało zostało zorganizowane dzięki współpracy Komendanta Powiatowego Policji w Kluczborku podinsp. Pawła Kolczyka i Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Pani Elżbiety Gabryś.

Spotkanie przeprowadził I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kluczborku mł.insp. Łukasz Gigiel oraz asp.sztab. Aneta Czekaj. Uczestnicy spotkania mieli możliwość poznania kryteriów niezbędnych do wstąpienia w szeregi policjantów.

Mundurowi wyjaśnili gdzie i jakie dokumenty złożyć, omówili poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego oraz na czym polega system punktowy, co to jest lista rankingowa i jak punktowane są tzw. Preferencje.

Podczas prezentacji multimedialnej zebrani mogli zobaczyć jak wygląda test sprawności fizycznej, Policjanci dodatkowo opowiedzieli jak przebiega kurs podstawowy w szkole policji.

Opowiadając o swojej służbie i odpowiadając na związane z nią pytania policjanci podkreślali, że mimo dużej odpowiedzialności i często niełatwej służbie - to daje im ona wiele satysfakcji.

Dodatkowo mł.insp. Łukasz Gigiel zapoznał uczestników z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa za pośrednictwem tej aplikacji osoby mają wpływ na poprawę bezpieczeństwa w miejscu swojego zamieszkania. Następnie policjanci przybliżyli również aplikacją "Moja Komenda", programem pozwalającym w prosty sposób zlokalizować i nawiązać kontakt z najbliższą komendą lub komisariatem.


 

Komendant Główny Policji określił na rok 2018 dla garnizonu opolskiego następujące terminy i limity przyjęć do służby w Policji:

● 20 marca 2018 r. - limit 40 osób

● 16 kwietnia 2018 r. - limit 10 osób

● 2 lipca 2018 r. - limit 50 osób

● 24 września 2018 r. - limit 45 osób

● 27 grudnia 2018 r. - limit 33 osób

  • Promowali swój zawód
  • Promowali swój zawód
  • Promowali swój zawód
Praca w Policji